• برگزاری تمرین دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه اردبیل

   برگزاری تمرین دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه اردبیل

   برگزاری تمرین دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه اردبیل

   ششمین تمرین کامل دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه های کشور در سال 98 با رویکرد حفظ و ارتقای آمادگی ارگان ها و سازمان های امدادرسان در مواجهه با سانحه در فرودگاه اردبیل برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل، ششمین تمرین کامل دوسالانه طرح اضطراری فرودگاه های کشور در سال 98 با رویکرد حفظ و ارتقای آمادگی ارگان ها و سازمان های امدادرسان در مواجهه با سانحه در فرودگاه اردبیل برگزار شد.

   در این تمرین، علاوه بر دنبال کردن اهدافی نظیر ارزیابی توان عملیاتی سازمان ها در زمان بروز سوانح هوایی و نحوه فرماندهی واحد، هماهنگی و ارتباطات در مدیریت بحران های مذکور، آشنایی سازمان ها و ارگان های ذیربط در هنگام بحران با مناطق عملیات پروازی و نحوه دسترسی به این مناطق را نیز به دنبال داشت. به همین دلیل سناریوی انفجار و آتش سوزی در اثر برخورد هواپیمای مسافربری در حال نشستن در انتهای باند متقاطع این فرودگاه تدوین شد.

   لازم به ذکر است در این طرح تیم حوادث غیرمترقبه اداره کل پزشکی قانونی استان نیز حضور فعال داشت که از جمله مسئولیت ها و کارهای مهم پزشکی قانونی در فجایع دسته جمعی میتوان به: 1-تعیین قانونی یا اعلام رسمی مرگ 2-بازیابی بقایای اجساد 3-اعلام هویت اجساد 4-تعیین زمان دقیق مرگ 5-شرح شرایط و وضعیت احتمالی ( فرد در هنگام مرگ ) 6-آماده کردن بقایای اجساد جهت تحویل نهایی 7-بررسی و مطالعه بر روی حادثه جهت همکاری در پیشگیری از وقوع مجدد آن در آینده، اشاره نمود.

   گالری
   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: